Kaş ve Ben

Okusun Da Büyüsün

26 Ocak 2018

Kaş Halk Eğitim

Aman okusun da, altın bileziği olsun

Bebekliğimi bilemem ama çocukluğum gece uykusuna pek düşkün geçmedi benim. Okuduğum çocuk kitabının bazen uykumu kaçırdığı ve onu bitirmek için nerdeyse sabahladığım geceler olurdu. Ev halkından kimse de “Kapat şu kitabı, yat uyu,” demezdi. Beş kişilik bir aile olduğumuzu ve benim evin en küçüğü olduğumu hesaba katarsak şanslıydım bu konuda. Evde her daim; “Aman okusun da, altın bileziği olsun.” duygusu hakimdi.

Kitap okumasını çok seviyordum ama okulda öyle pek parlak bir öğrenci değildim. Arada sevdiğim hocaların derslerinde dönem dönem parlıyordum sadece o kadar.

Okul dönemleri resmi olarak bittikten sonra ise ciddi bir öğrenme merakı başladı bende. Sınav derdi olmadan mecburiyet olmadan yeni bir şeyler öğrenme isteği.

Kadrolu Öğrenci

Kaş’a yerleştikten sonra sanırım en çok bu konuda doyurdum kendimi. Dikişti, nakıştı, ahşap boyamaydı, Ebru’ydu, keçeydi, gitardı derken bir baktım Kaş Halk Eğitim’in kadrolu öğrencisi olmuşum. Bu mekana o kadar bağlanmamda, Gülbeşeker tadında mecburi hizmetini tamamlamaya Kaş’a gelmiş Berna hocanın da büyük etkisi vardı elbette. Çalıkuşu Berna Hoca artık her ne kadar Kaş’ta öğretmenlik yapmasa da; çocuklarıma, torunlarıma kadar aktaracağım bir yeri var gönlümde. Onun gibi alçak gönüllü, öğrenmeye ve öğretmeye gönülden bağlanmış birini tanımış olmaktan dolayı çok mutluyum.

Kaş Halk Eğitim Müdürü Mustafa Hoca ise üretimlerimin en büyük destekçisi oldu her zaman. Sağ olsun yeri geldi, bana benden daha çok inandı. Müdür Yardımcısı Hatice hoca da, şu an önümü aydınlatan bir fener gibi, ışık tutuyor yoluma.

Kaş Halk Eğitim

Roller Değişti

Bugüne kadar öğrenci olarak kapısından girdiğim Kaş Halk Eğitim’e artık bugün eğitmen olarak giriyorum. 18’den 60’a diyebileceğim bir öğrenci yelpazem var. Başlangıçta üstesinden gelmekle ilgili korkularım olsa da, iyi ki yapabileceğime odaklanmışım. Daha ilk derslerde sinerjiyi öyle güzel yakaladık ki, onlarla ders işlemekten oldukça keyif alıyorum. Çünkü öğretme çabası içindeyken aslında en çok ben yeni bir şeyler öğreniyorum. Bu da bende büyüdüğüm, geliştiğim hissini her daim taze tutuyor.

Kaş Halk Eğitim Merkezine Sonsuz Teşekkürler

Kaş’tan ve benden bu kadar bahsedip Kaş Halk Eğitim’den bahsetmesem olmazdı. Çatısında emek veren burada adını saymadığım pek çok kişi, küçük dünyamda büyük pencereler açtı. Açmaya da devam ediyor. Öğretmen olarak geçirdiğim bu süreçte, benim de bir kişiye ufak da olsa bir katkım olabiliyorsa şayet, ne mutlu bana…

Didem Elif

Bu yazılar da ilginizi çekebilir

Yorum Bulunamadı

Cevap Yaz