Kaş ve Ben

Sen Bir Kadını Sevdin mi Hiç?

14 Şubat 2018
Sen Bir Kadını Sevdin mi Hiç: Kumsalda ateş başında başbaşa genç bir çift

Sen bir kadını…

“Sen bir kadını sevdin mi hiç? Bir kadının gözlerinin içinde kayboldun mu mesela? Ve bir kadın kendini kaybetti mi, sen onun gözlerine bakarken? Sahi, sen kendini kaybettirecek kadar bakabildin mi bir kadının gözlerinin içine?

Sen hiç, bir kadının söylediklerinden daha fazlasını hissedebildin mi? Ve kendi söylediklerinden daha fazlasını hissettirebildin mi ona? Sahi, sen hiç söylediklerinden daha fazlasını hissettin mi bir kadına?

Sen hiç, bir kadının kalbinin derinliğini merak ettin mi? Onun kalbindeki denizin, rahmindeki denizden daha doğurgan olduğunu fark edebildin mi? Ve orada aynı anda sadece bir erkeğin yaşayabildiğini bildin mi? Sahi, sen bir kadının kalbinde yeniden doğup, orada sonsuza kadar yaşayabildin mi?

Sen hiç, bir kadınla kaçak dövüşmeden sonuna kadar kavga edebildin mi? Öfkesinin fırtınasında boğulmayı göze alabilecek kadar yüzleşebildin mi onunla? Sahi, fırtınasında boğulmadan kalıp, varabildin mi bir kadının kıyılarına?

Sen hiç, teninde biriktirdiği acılara sarılabildin mi bir kadının? Ve teninde biriktirdiğin acılarını hiç korkmadan sunabildin mi ona? Sahi, sen bir kadını her koşulda kucaklayabildin mi?

Sen bir kadını, senin kadının olduğu için değil, o olduğu için sevebildin mi?

Sahi, sen bir kadını sevdin mi, hiç?

Dünya Öykü Günü

14 Şubat, Sevgililer Günü olmasının yanı sıra aynı zamanda Dünya Öykü Günü. Hayatta tesadüflere inanmayan biri olarak, öykülere en büyük zenginliği katmış aşk ile onu bin bir çeşit hikayelerle ölümsüzlüğe kavuşturan öykünün aynı günde buluşması beni pek sevindiriyor. Çünkü bence okumasını bilen için aşk, tek başına dünyanın en güzel öyküsü. Kaş’a aşk için geldiğimi yeniden hatırlatmak isterim. İyi mi yaptım, kötü mü yaptım orası tartışılır ayrı…

Her ne kadar Sevgililer Günü ticarete dökülmüş diye hoşlanmayanlar olsa da, sevgi tek bir güne mi indirgenirmiş diye isyan edenler olsa da, ben seviyorum 14 Şubat gününü. Üstelik ister sevgilim olsun ister olmasın fark etmiyor. Tanıdık ya da tanımadık birilerinin bir sevdiğinin olduğunu bilmek bana yetiyor.  Diğer 11 ayın hiçbirine benzemeyen, dört yılda bir eksik çeken, kendine has bir ayın tam ortasında kutlanmasına ise bayılıyorum.

En büyük öykücülerimizden Sait Faik “Bir insanı sevmekle başlayacak her şey” demiş. İnsan olarak becerebildiğimiz en zor şey sevmek. O yüzden bir türlü başlayamıyoruz ya insan gibi yaşamaya.

Sen Bir Kadını Sevdin mi Hiç?

Bu düşünce ve duygularla birkaç yıl evvel kendi bloğumda yayınladığım “Sen Bir Kadını Sevdin mi Hiç?” adlı yazımı, Sen ve Ben okuyucuları için, burada yeniden paylaşmak istedim. Belki birileri için başlamaya vesile olursa diye…

Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun

Didem Elif

Bu yazılar da ilginizi çekebilir

2 Yorum

  • Cevapla Ilgın Cenkçiler 16 Şubat 2018 at 14:35

    Sadece ✨✨✨ çok güzel…

    • Cevapla Didem Elif 16 Şubat 2018 at 18:15

      💕💕💕 Yürekten teşekkür ederim. 🙏🙏🙏

    Cevap Yaz