Cebimdekiler

Sormadan Söyleyeyim

21 Aralık 2018

Ahu Kınay Zabun | Sormadan Söyleyeyim
Yılın son günleri yaklaşırken, yeni bir yola adım atan bendeniz, hayatındaki bu değişiklikten gayet mutlu 🙂 Burada bulunmaktan mutluyum, sizlerle tanışacağım için mutluyum. İlk yazımda tanışmak, sizin de “Kim bu kadın?” sorularınızı az da olsa cevaplamak isterim.

Bendeniz Ahu Kınay Zabun.

Türk Dili ve Edebiyatını bitirdikten sonra (her yeni işe başlayanda olduğu gibi) idealist bir öğretmen olarak göreve başladım. Geçen yıllarla beraber sadece ders anlatmanın bana yetmediğini gördükçe boğazım düğümlenmeye başladı. Öğrencilerin sürekli ruh halleriyle ilgilenmeye başladığımı hissettiğimde işte bu diyerek, neler yapmam gerektiğini düşündüm durdum. (O zamanlar böyle her eğitime isteğin gibi ulaşmak yok, ooo az çekmedim İstanbul yollarında.)

Bu arada okumanın liselerde ne kadar düşük oranda olduğunu görmekte içler acısı bir durumdu. Bu duruma biraz el atmak için “Hızlı Okuma Eğitmenlik Eğitimi”ni tamamlayarak listemdeki ilki tamamlamış oldum. Hızlı okumayla ilgilenirken NLP’yle tanıştım. Çok ilgimi çekti ve bir baktım yıllarca bu konu üstünde çalıştığımı gördüm. Artık NLP Master Trainer olmuştum. İnsan eğitimlerin tadını aldıkça bırakamıyor ya işte benimki de o hesap “Öğrenci Koçluğu” ve “Yaşam Koçluğu” eğitimlerimi de tamamlamış oldum devamında. Yıllardır öğretmenliğin yanında seminerler vermek en büyük keyfim olmuşken, artık koçluk da yapıyordum. Keyif alarak yaptığım bu işler her gün yeni bir insanla tanışmama ve farklı bakış açıları geliştirmem için inanılmaz fırsatlar veriyordu.

Mimikler çok dikkatimi çekiyor bu konuda eksiklik hissediyordum. Görsel hafızam iyidir ama bunları başkalarına nasıl aktarırım derken fotoğraf aklıma geldi. Başladım fotoğrafçılık derslerine, parçalar birleşiyordu. Hocamla birlikte, kulakların çınlasın Gılcan Mete Delibay, bir dernek kurmaya karar verdik. Sonra bu yolda hızla ilerledik. Muhteşem fotoğrafçılarla çalıştık ve onlarla birlikte ufkum daha da açıldı.

Kitap, kişisel gelişim, fotoğrafçılık üçgeni içinde gidip gelmeye başladım.

Hani bilgiler birikir birikir paylaşmak istersiniz ya ben de ne yapsam ne etsem diye düşünürken bu seferde okuduklarımı paylaşmaya ve fotoğraflamaya karar verdim ve @kitapanayiri olarak Instagram2da yerimi aldım. Bu arada iki kızımda benimle birlikte büyümeye devam etti 🙂 Yine eğitim aşkımın kıpraştığı sıralarda İletişim Ustalığı ve Başarı Psikolojisi eğitimlerimi de tamamlayarak hayatıma devam ediyordum ki karşıma senveben.biz.tr yani Didem çıktı. Onun enerjisi bana geldi ve işte şimdi sizlerleyim. Benim enerjim de sizlerle buluşursa işte o zaman tadımızdan yenmez.

Kendi çektiğim fotoğraflarla şimdilik hoşça kalın diyorum.

 
Işığınız bol olsun.
Sevgiler…

Ahu Kınay Zabun

Bu yazılar da ilginizi çekebilir

24 Yorum

 • Cevapla Didem Çelebi Özkan 21 Aralık 2018 at 16:45

  Ahucum hoş geldin canım. Umarım bizlerle paylaşacağın yazıların, en az benim seni aramızda görmekten duyduğum mutluluk kadar sana keyif verir.

 • Cevapla Nalan Erpolat 21 Aralık 2018 at 17:00

  Hoş geldiniz… Siteye bir koçun daha katılması, beni çok memnun etti. Cebinizden çıkanların tüm okuyucuları zenginleştireceğine eminim. Sevgilerimle…

  • Cevapla Ahu Kınay Zabun 21 Aralık 2018 at 18:40

   Hep birlikte güzel olacak 😘💖 sevgiler

 • Cevapla Mehtap Topal 21 Aralık 2018 at 17:32

  Harikasın Ahucum. Seni tebrik ediyorum, çalışmalarında başarılar diliyorum ve destekliyorum.
   
  Takipteyiz canım 😘❤

  • Cevapla Ahu Kınay Zabun 21 Aralık 2018 at 18:39

   Çok teşekkürler 💖

 • Cevapla Ahu Kınay Zabun 21 Aralık 2018 at 17:53

  Cok teşekkürler Didemimm. Ben de çok heyecanlı ve keyifliyim 🤗

  • Cevapla Didem Çelebi Özkan 21 Aralık 2018 at 17:59

   😘
    
   🤗❤️🤗

 • Cevapla Demircan Dil 21 Aralık 2018 at 21:28

  Işık hızındaki bir duyarlılık ve bilinçle çıktığın aydınlık yolda, zamanın her evresinde bütünleşmenin görselliğini yakalanan bu ince duyarlılığı yakalamış olman gurur kaynağımız olduğunun en büyük kanıtıdır.
   
  Yolun açık ve ışıklı olsun sevgili Ahu.

  • Cevapla Ahu Kınay Zabun 21 Aralık 2018 at 22:39

   Çok teşekkürler hocam 💖🙏

 • Cevapla Akın Kıylıoğlu 21 Aralık 2018 at 21:30

  Tebrik ederim Ahu Hocam. Takipdeyiz sizleri… Başarılarınız daim olsun 🙏

  • Cevapla Ahu Kınay Zabun 21 Aralık 2018 at 22:39

   Çok teşekkürler 🙏😊💖

 • Cevapla Sedef Malkoc 22 Aralık 2018 at 01:07

  Çocukluk arkadaşım başarılar dilerim.
   
  Sevgiler

  • Cevapla Ahu Kınay Zabun 22 Aralık 2018 at 10:00

   Canım çok teşekkürler 😘

 • Cevapla Mehmet Gökcük (@uzaktakiadam_mg) 😊 22 Aralık 2018 at 01:11

  Dolu dolu bir yürek, donanımlı bir kalem bu güzel siteye renk katacaktır eminim… Samimiyet bütün işlerin aynası ve sizde mısralarınızdan hissedilecek kadar mevcut… Keyifli edebî yolculuklar diliyorum hocam… 🙂

  • Cevapla Ahu Kınay Zabun 22 Aralık 2018 at 09:59

   Çok teşekkürler 🙏

 • Cevapla Erkan Yurt 22 Aralık 2018 at 08:16

  Hoş geldiniz efendim. Buradan yazılarınızı takip etmek çok keyifli olacak. Başarılar dilerim.

  • Cevapla Ahu Kınay Zabun 22 Aralık 2018 at 09:58

   Çok teşekkürler 🙏

 • Cevapla Şirin Mutlu 22 Aralık 2018 at 12:56

  Güzel yüreğinle hayata bi’ pencere açıp nice yüreğe dokunacaksın, zevkle okuyup merakla bekleyeceğim anlatacaklarını 😊 Yolun açık olsun canım 👍

  • Cevapla Ahu Kınay Zabun 22 Aralık 2018 at 20:29

   Canım çok teşekkürler 💖

 • Cevapla Şenül Korkusuz 30 Aralık 2018 at 20:21

  Didem’in Istagram hesabınızı [@kitapanayiri] önermesi üzerine sizi keşfettim. Meğer ne çok ortak noktamız varmış. Her şeyden önce ben de öğrenmeye aç bir edebiyat öğretmeniyim. Benim de iki kızım var ki onlar benim hayatımdaki en büyük şansım. Kahve ise zaafım, keyif kaynağım. Bir diğer ortak noktamız ise “yazı”. İnsan; okudukça, gezdikçe, tecrübe kazandıkça hayattan damıttıklarını, kelimelere fısıldamak istiyor. Önce çekinerek, güvensizce fısıldadıklarını çevredekilerden güzel dönüşler aldıkça yüksek sesle, geniş kitlelerle paylaşma isteği doğuyor.
   
  İşte bu mecra ise son ortak noktamızın buluşma noktası oldu. Ne mutlu ki bu dergi sayesinde ortak zevkleri ve hissleri taşıdığım yeni insanlarla tanıştım. Hoş geldiniz, ne iyi ettiniz de geldiniz dünyamıza.
   
  Sevgiler….😍❤️

  • Cevapla Ahu Kınay Zabun 11 Ocak 2019 at 23:48

   Çok sevindim bu kadar ortak noktamız olduğu için 😍 Hoş geldiniz ve merhaba Şenül Hanım 😍😘💖

 • Cevapla Serpil Gül 10 Şubat 2019 at 19:05

  Doğu ekspresi ile ilgili yazımı beğenip, güzel yorumlarda bulunduğunuz şçin teşekkürler. http://serpillehayatadair.blogspot.com ve http://serpilingezirehberi.blogspot.com iki sayfaları yönetiyorum. Çocuklarım bazen hızlı yazdığımdan düşük cümleler kullanıyorsunuz diye beni uyarıyorlardı. Sizin edebiyat öğretmeni olduğunuzu okuyunca. Onlara sizinle hava attım. bakın hocam bile beğenmiş dedim. Şaka bir yana çok teşekkürler güzel yorumunuzz. İçim

  • Cevapla Ahu Kınay Zabun 10 Şubat 2019 at 19:30

   Cocuklara selam takipteyim sizi 😉

 • Cevapla Sezer Taş 8 Mart 2019 at 00:00

  Bir edebiyat öğretmenini takip etmek başka güzel. Yazılarınızı okumak bana keyif veriyor. Hani kahvem olmasın sizin yazılarınız kahve yerine geçiyor emin olun.
   
  Başarılarınızın devamını diliyorum hocam.

 • Cevap Yaz