Hâlâ Tanrı'nın Saati

Seven Küsmez Patrick

7 Ocak 2019

Mars – Hayatım niye aynı şişeden iki tane aldık söyler misin?

Venüs – Çünkü bir gün kaybolursak bu şişeler sayesinde birbirimizi bulmak için.

Mars – Ne yani kül kedisi masalı gibi mi? Ay çok alemsin, nerden çıkartıyorsun böyle şeyleri bilmem.

Venüs – Bilmiyorum. Birgün seni kaybederim diye çok korkuyorum.

Mars – Hadi ama. Her zamanki gibi abartıyorsun. Tamam bu şişe gerçekten çok güzel. Yine de bence bir tane yeterdi. Bunları kırmadan eve götürebilsek bari.

Mars ve Venüs Viyana’da

Patrick – Aman Allahım! Mars ve Venüs Viyana’da. Hem de Mozart Cafe’de ha. Çifte kumrular sizi. Bugün şanslı günümde olmalıyım.

Venüs – Sen Patrick olmalısın?

Patrick – Nasıl yani siz beni tanıyor musunuz?

Venüs – Sürekli trenle gezen çocuk değil misin sen? Elif bana senden bahsetmişti. Sizi ilk görüşte tanır o demişti. Biz zaten buraya seni görmeye geldik.

Mars – Venüs doğru söylüyor. İş icabı burdayız. Gerçi bu görevden hiç şikayetçi değiliz. Senin sayende tekrar Viyana’dayız. Bu bizi mutlu ediyor. Aşkımızı tazelemek için harika bir yer.

Patrick – Sizin adınıza çok sevindim ama hâlâ niye benim için buraya geldiğinizi anlayamadım.

Mars – Aslında bu benim fikrim değildi. Her şey Venüs ile Elif’in başının altından çıktı.

Venüs – Hayatım istersen ben anlatayım. Mars ve ben Venüs, biz Elif’in karakterleriyiz normalde. Sayesinde çok yer gezdik. Bu seyahati de o planladı. Özellikle sana aynen şunu iletmemi istedi. Dur kağıdı nereye koymuştum? Mars, Elif’in verdiği kağıdı gördün mü sen? Hay Allah ya bulamıyorum.

Seven Küsmez Patrick

Mars – A evet bende. Nereye koyduğunu unutmamak için bana vermiştin. Hemen okuyorum. “Çok tanrılı din devri kapandı artık Patrick. Nasıl olduğunu anlamadım ama kendini çok sevdiğin cennetinden kovdurdun. Yaradan seni affeder mi onu ben bilemem valla. O mesele O’nunla senin aranda. Fakat editörle konuştum eğer bir gün köşene geri dönmek istersen bir şartımız var. Önce kızı kaynanasından istemen lazım. 😉 Yoksa biz nöbetleşe dolduruyoruz köşeni haberin olsun. Ne de olsa Tanrı’nın Saatini aksatmamak lazım. Nerede olursan ol kendine iyi bak. Her zaman gönlümüzdesin.”

Venüs – Teşekkür ederim hayatım. Yalnız ne güzel okudun Mars. Sence de çok güzel okumadı mı Patrick? Ben bu adama bayılıyorum.

Mars – Hey Venüssss…

Patrick – Şeyy… ben..

Venüs – Bir şey söyleme bence. Biz cevap almaya gelmedik. Biz sadece Elif’in mesajını getirdik hepsi bu. Sahi Crème Brûlée var mı sizde?

Mars – Krem Karamel o bildiğin. Türkiye’de olsak yemezsin.

Venüs – Hayır hiiç de bile. Neyse zamanımız dolmak üzere Patrick. Biz en iyisi gidelim artık. Sadece sana son bir şey söylemek isterim. Seven küsmez Patrick. Seven küsemez.

Nöbetçi Yazar Didem Elif

Bu yazılar da ilginizi çekebilir

2 Yorum

  • Cevapla Patrick Ahmet Yonca 7 Ocak 2019 at 23:51

    O kadar şaşırdım ki, bu muhteşem yazıyı ekran ekran kaydedip, kokulu bir kağıda yazıp, baş köşemde saklayacağım. Bu benim için büyük onur. Kısa da olsa tanıştığımız şu evrede, böyle güzel bir mesaj almak, bunu düşünmek ve tasarlamak, zaman ayırmak, bana o bütün tanrılardan daha değerli ❣️❣️❣️ Sizleri çok seviyorum ve asla küsmedim. Kendime çekildim biraz. Size daha iyi, daha sağlıklı, daha başarılı döneceğim. Biraz duygusal biraz kırgın bir evredeyim. Fakat madden ve manen sizinleyim… Sizi seviyorum. Editörümden şimdiden özür diliyorum. Tatilim biter bitmez, okulumunda son 10 günü sınavlarına yetişeceğim. Özgür bir adam olarak geleceğim 🙂

    • Cevapla Didem Elif 8 Ocak 2019 at 09:14

      Tamamdır. Kolay gelsin Patrick. Sana güzellik yapacaz diye ben de işimden olmayayım. Çalışmaya devam…

    Cevap Yaz