Astroloji

28 Ekim | Akrep Burcunda Yeniay

16 Ekim 2019

28 Ekim: Akrep Burcunda Yeniay

28 Ekim’de gerçekleşecek Akrep burcunda yeniay ile odağımız kazandıklarımıza, sahip olduklarımıza, hayatımızdaki değerlere kayıyor. Daha fazlasını edinmek adına kararlara ve başlangıçlara yönlenirken kendimizi sahip olmak istediklerimize bağımlamadan ilerlemeyi hatırlatıyor.

Akrep Burcunda Yeniay

Sahip olmanın peşinde koşmaktan sıyrılıp “olma” ve “kendin olma” hallerini deneyimlemek hatrımızda mı? En son ne zaman kendimizi başkalarıyla, eşimizle dostumuzla, çevremizdekilerle, elimizdekilerle tanımlamayı bırakıp en içten, en özden, en saf halimizin peşinde olduk? İşte tam da böyle bir noktaya getiriyor bizi Akrep yeniayı.

Maddi, manevi kazanma haline sarılıp kendimizi kaybettiğimiz alanlar varsa bunları fark etmeye ve dönüştürmeye geliyor; daha fazla özgürleştirmeye, özgürlük ile azmi dengeye getirmeye. Sahip olma güdüsünün altındaki duyguları keşfedip egodan değil özden gelmeyi odağa alıyor. “Göstermek ya da kıyaslamak için kazanma çabasındaysan, kendin olmaktan uzaklaşıyorsan buna bir çizgi çekme vakti.” diyor. “Ne ile mutluysan onu yap, nasıl mutluysan öyle ol!”

Arzular ve Derini

İsteme halini derinden hissederken bunun derininde yatanları fark etme yetisi devreye giriyor. Otomatik hareketlere kaydığımız alanlarda derinlikli sorgulamalarda bulunmayı ve özden hedeflediğimiz deneyimler için adım atmayı tetikleyecek Akrep yeniayı. Hedefi içten gelenlere göre değil dışarıdan temellenerek belirlediğimiz hallerde yaptığımızın gerçekten mutlu edip etmediğini sorgulayacağız.

Akrep yeniayı, Uranüs karşıtlığında “herkes yapıyor diye” yaptıklarımızdan, kazanmak isteme sebebimizi dışarı bağladıklarımızdan sıyrılmayı tetikleyecek. Deneyimlemek istediklerimizin temelini kendi içimizde sağlamca bulup bulamadığımızı, özde istemediklerimizde diretip diretmediğimizi gözlemleyebiliriz. “İstemiyorum fakat yapmazsam da eleştirileceğim/yargılanacağım/dışlanacağım” kaygılarını dönüştürebiliriz. İstemeye istemeye yıllarca yaptıklarımızdan, dışlanma kaygılarıyla bırakamadıklarımızdan sıyrılma ve öze doğru yeni bir yol çizme kararları alabiliriz. Güçlü olma hissini sahip olduklarımıza, gelire, eşe, aileye, çevreye bağladığımız hallerde bu algıyı kendimize döndürmeyi hatırlayabiliriz.

Akrep burcunda yeniay ile ilgili bu etkileri hangi alanlarda alacağınıza dair yükselen burcunuza öncelik vermenizi öneririm:

Koç:

Para durumu, alacaklarınız, borçlar, ödemeler, miras, eşinizin para kaynakları, ortaklı gelirleriniz ile ilgili konular

Boğa:

İlişkiler, evlilik ve iş ortaklıklarıyla ilgili konular

İkizler:

Çalışma ortamı, şartları, çalışma arkadaşları, beden, spor, diyet ve sağlıkla ilgili konular

Yengeç:

Sevgi, aşk, romantik birliktelikleriniz, hobileriniz, yaratıcılığınızı ortaya koyma ve çocuklarla ilgili konular

Aslan:

Ev, aile, güvende olma hissi, yaşadığınız yer/şehir/ülke ile ilgili konular

Başak:

Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, kısa seyahatler, iletişim kurduğunuz insanlar ve iletişim şekliniz, öğrenme ve eğitim ile ilgili konular

Terazi:

İş, gelir ve harcamalar, para kaynaklarınız ile ilgili konular

Akrep:

Beden, görüntü, dışarıdan nasıl algılandığınız, kendinizi ortaya koyma biçiminiz, tek başına var olma ve ilişkilerinizle ilgili konular

Yay:

Sevdiklerinize destek ve yardım, sağlık, bilinçaltı ve spiritüel konularla ilgilenme, izole hissetme, içinizle bağlantı kurma ile ilgili konular

Oğlak:

İdealleriniz, hedefleriniz, arkadaşlarınız, sosyal çevre ve bağlantılarınızla ilgili konular

Kova:

Kariyer, iş, toplumsal statünüz, çalışma hayatı, eş ve anne/baba olma ile ilgili unvanlarınız

Balık:

Eğitimler, seyahatler, yurtdışı, medya, yayıncılık, interneti kullanma, hayata bakış açınız ve ruhsal alanda gelişim ile ilgili konular

Sevgiyle…❤❤

Hazal Özkan

BEĞENEBİLECEĞİNİZ İÇERİKLER

No Comments

Cevap Yaz

Yazı: Pembeden Yeşile Bütünlük | Yazan: İrem Savaş
Girne Antik Liman
Girne Antik Liman
Öykü: Umarım Bu Gece Öldürülmem | Yazan: Didem Çelebi Özkan