Münferit Tatile Giderse

Yine Yeniden Bodrum ve Opr. Müdürüm

25 Nisan 2019

Gülşah İslamoğlu | Münferit Tatile Giderse | Yine Yeniden Bodrum ve Opr. Müdürüm
Oğlum, o değil de ben bacağı boşuna kırmışım. Turizmden kurtulmak istedim. İşten istifa etsem olmazdı. Bizim müdüre ayıp olurdu. Dedim ayıp etmeden nasıl kurtulabilirim. Aklıma bacağımı kırmak geldi ve gittim. Sonra abi ne oldu? Allah’ın sopası yok işte. Yine döndüm dolaştım. Başka otelde aynı müdürle çalışıyorum. Bu da benim hayattaki şansım işte.

Ah ah başıma gelecekler uçaktayken belli etmiş kendini de ben anlayamamışım.

Adana’da havaalanındayım, c/in işlemleri için lanet olasıca Pegasus’u arıyorum. Demesinler mi; Pegasus dış hatlarda. Lan oğlum Bodrum’a gidiyorum. Ne dış hattı?

Yok efendim işte Pegasus oraya taşındı. Bu bacakla, bavullarla dış hatlara yürüdüm bir de. Neyse önümde bir tatilci grup var. Ben diyeyim 10 kişi sen de 15 kişi. Hepsinin de bavulları 15 kilo üstü. Ee Pegasus bu almadan durur mu? Boş mezar bulsa girecekler. Bana bir türlü sıra gelmiyor. O değil, uçağı kaçıracağım. Neyse sıra bana geldi. Bende de 17 kilo fazla. 170 lirada bana geçirdiler. Uçak bileti zaten 400 TL idi. Bavulla beraber 570 TL tuttu. Bir de utanmadan uçakta sudan para istiyor benden. El-insaf ya!

Neyse; “Vardır bunda da bir hayır. Sakin ol Gülşah,” dedim. Zaman geçti. Bizim seksi kaptan seksi ses tonuyla, hava şartlarından dolayı 15 dakika havada kalacağımızı sonra iniş yapacağımızı söyledi. Öyle de güzel bir ses tonu var ki; insanın tamam havada kalalım indirme uçağı diyesi geliyor. Neyse baktım inemiyorum. Birazcık içim geçmiş. Sonra bir alkış sesine uyandım abi, dedim dansöz çıktı herhalde. İnemeyince millet sıkılmasın diye uyku sersemliğimle özel bir program olduğunu düşündüm. Dansöz mansöz yokmuş abi, meğerse kaptan uçağı indirdi diye millet alkışlamış.
Oğlum siz geri zekâlı mısınız? Adamın işi o. Uçağı kaldırıp indirmek. Valla ben rezervasyon girip, satış yapınca hiç kimse beni alkışlamıyor. Üzerine bir de kitap yazdım. Hala alkış yok amk. Seksi ses tonuyla konuşmuyoruz diye mi bütün bunlar?

Neyse otele geldim.

Yoldan geldiğim gün benim müdür; “Laptobunu getir. İş yapacağız,” diyor. Neyin kafası acaba bu? “Yol nasıl geçti?” de. “Bacağın nasıl oldu? İyi misin?” de. Ne bileyim ya? De bir şeyler işte.

Oturdum çalıştım. Beni işe çağırırken 1 otele bakacağımı söyledi. Geldikten 2 gün sonra diyor ki;

– Gülşah 2 otele bakacağını biliyorsun di mi?
– Yo bilmiyorum.
– İyi artık biliyorsun.

Beni de gören bana otel kitliyor amk. Bu otel, benim satışını yaptığım 14. otelim. Bodrum’un bütün otellerini bana sattırmışlar. “Tamam, Gülşah sakin ol. İki otele de bakarsın,” dedim.

Dedim ama ne mümkün? Bizim Opr. Müdürünün istekleri bitmiyor ki. Fotolardan bakıldığında sanki o benden çekiyormuş gibi görünse de, yok abi tam tersi…

Beni sekreteri sanıyor.

Benden önceki personellerin işleri güçleri olmadığından onu böyle şımartmışlar. Beni de onlarla karıştırıyor.

– Gülşah Uçak biletim.
– Gülşah otobüs biletim.
– Gülşah tekli koltuk olacak.
– Gülşah, bana laptop alacağız. Araştır.
– Gülşah elbisem nerede?
– Gülşah kargom nerede?
– Gülşah kargom neden gelmedi? (Beni kargocuda çalışıyor zannediyor 🤦🏻‍♀️)
– Gülşah bu barkod numarası. Kargo neredeymiş?
– Gülşah arkadaşım için otel bakacağız. Gülşah balayı olacak.
– Gülşah arabamı satacağız.
– Gülşah falanca kişiye benim için çiçek gönder.
– Gülşah adresi yanlış yazmışız iptal et.
– Gülşah şunu alacağım. (Tamam al.)
– Kartım sende. Sen gir al.
– Gülşah telefonum nerede?
– Gülşah bu bilgisayarın ortalama fiyatı nedir, ona bak.

Laaaaaaannnnnn.

Bu arada rezervasyon girmem gerekiyor.
Kontrat girmem gerekiyor.
Münferitler aramamı bekliyor.

Sonra ne oluyor tabi, kavga ediyoruz.

– Ben bunları yapmam kendine ayrı bir personel al.

– Ama öncekiler yapıyordu.

Biri şu hatuna, benim öncekiler olmadığımı söyleyebilir mi? İkinci sezona girdik, hâlâ ne yapıp yapmayacağımı anlamak istemiyor.
Benden önceki çalışma hayatında da çok ciddi, elemanlarıyla mesafeli miymiş neymiş anlamadım. Benim ona davranışlarımı gören tanıdıkları “Sen Emre Hanımla böyle mi konuşuyorsun?” diyorlar. Yok, işte eski personelleri Instagram’dan trip atıyorlarmış. Bizimle böyle değildin gibisine.

“Emre Hanım sana nasıl kızmıyor?” diyorlar.
Ben insanın ayarlarını bozarım 😉

Şimdi millette böyle tepki verince, ben de dedim; “Acaba farkında olmadan kötü mü konuşuyorum, abartıyor muyum?” şeklinde düşünüp, vicdan yapıp kendisine WhatsApp’tan mesajlar gönderiyorum.

“Çok özledim. Gelsene,” diyorum.
Karşıdan gelen cevap; “Yürü git”

Ee abi ben ne yapayım şimdi?

Geçen gün de benden kurtulmak için kendisine ayrı bir oda yapmış. Kocaman masa almış. Falan filan. Sabah erkenden bir geldm. Benim laptobu diğer bilgisayarı, yazıcıyı onun masasına koydum. Sandalyeyi de çektim bir güzel yerleştim 😁 Odaya geldi. “Gülşah ben gidiyorum. 4 gün yokum,” dedi.

“Ohooo her odana geldiğimde bavulunu alıp gideceksen, ilişkimizi gözden geçirmemiz gerekiyor.”

Bir sonraki bölümde size hafta sonu kuaförde ona neler yaptığımı anlatacağım. Kovulana kadar seninle uğraşacağım Müdür 🙃

Biliyorum sen de beni seviyorsun 🙂

Bu arada yeni başladığım oteli size bir ara Münferit Tatile Giderse bloğumdan tanıtacağım.

Mizahla Kalın,
Gülşah İslamoğlu

BEĞENEBİLECEĞİNİZ İÇERİKLER

2 YORUMLAR

 • Yanıtla Gülnihal 25 Nisan 2019 at 14:08

  Gülşah Hanım siz neredeydiniz?
  Ne zamandır yazmıyordunuz.
  Lütfen yapmayın böyle şeyler.
  Çok eğlenceli bir turizmcisiniz.
  Sizinle tanışmayı çok isterim.

 • Yanıtla Mustafa Kara 25 Nisan 2019 at 19:23

  Hâlâ iyi dayanıyorsun sen müdüre, ben olsam “Hadi be başka iş mi yok,” der giderim ama seni anlamadım 🤔 Aranızda iyi bir bağ var bence. Sahi ayağın nasıl oldu 😜 Valla insanın Bodrum’a gelesi geliyor, sen orda iken 🤣🤣🤣🤣
   
  Hadi eyvallah 👋

 • Cevap Yaz

  Yazı: Pembeden Yeşile Bütünlük | Yazan: İrem Savaş
  Girne Antik Liman
  Girne Antik Liman
  Öykü: Umarım Bu Gece Öldürülmem | Yazan: Didem Çelebi Özkan