Astroloji

21 Haziran | Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

10 Haziran 2020

Yazı: 21 Haziran: Yengeç Burcunda Güneş Tutulması | Yazan: Hazal Özkan

Tutulmalar dizisi Yengeç burcunda Güneş tutulması ile devam ediyor; 21 Haziran’da gerçekleşecek. Merkür’ün de Yengeç’te gerilemeye başladığı, Venüs’ün ise gerilemesini bitirmeye yaklaştığı günlerde olacağız.

Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

Aylardır kolektif içindeki yerimize dair farkındalık tetikleniyor. Enerjimizi, bilgimizi, yaptıklarımızla sahnede oluşumuzu küçük çemberlerden, yakın çevreden çıkarıp tüm insanlara, canlılara, doğaya, dünyaya yönlendirme döneminde olduğumuzu konuşuyoruz. Bu sebeple sene başından beri odağı buraya çekecek, en sonunda herkesi eşitleyecek/eşitliği fark ettirecek olaylar yaşadık.

Güneş tutulmasına geldiğimizde ait olma hissini, ev, aile, yuva, güvende olma/hissetme kavramlarını sorgulayacağız. Sene başında algıyı bireylikten birliğe döndürürken enerjiyi, içte var olan gücü fark edip bunu kendimizle birlikte herkes için, herkesin faydasına kullanmaya yönlendik. Şimdi küçük ailemiz, çevremiz tüm insanlık ile yer değiştiriyor; ait hissettiğimiz ev, şehir, ülke ise dünya ile. Bütünlük bilinci oturuyor.

Kendini Kabul Etmek

Buraya doğru giderken duygu yoğunluğu yaşadığımız durumları fark etmek, yaratıcılığımıza izin vermek, sezgisel yanlarımıza açılmak, onları kabul etmek, hassaslığımızı kabul etmek ve bir kaba uymaya çalışmak değil de kabı istediğimiz gibi biçimlendirmek gibi süreçlerden geçebiliriz. Hiçbir yere uymadığımızı düşünüyorsak özellikle kendi kalıbımızı yaratmaya doğru gidebiliriz.

İçeride bambaşka bir beden, zihin, ruh varken olmadığımız birine ait, ona uygun gömlekler giyiyorsak bunları bir bir çıkarma vaktimiz. Dışarıdaki kabuklar eriyip içerideki beden görünür olacak.

Çirkin Ördek Yavrusu Hikayesi

Çirkin ördek yavrusu hikayesinde olduğu gibi, aslında çirkin değil farklı olduğumuza uyanabiliriz. Eksik, yetersiz hatta yük ya da fazlalık olduğumuzu zannedip şimdiye kadar gizlenmiş, saklanmış olabiliriz ve durumun böyle olmadığını anlamamız için “büyümemiz”, kocaman kanatlara sahip güzel bir kuğu olduğumuzu fark etmemiz gerekmiş olabilir. Tüm hislerimizle, benliğimizle, özgünlüğümüzle farklı olan ve bir o kadar birliği hisseden tarafımızı şimdi kabul etme zamanı.

Bu dışarıda hissetme haline görünürde her ne sebep olduysa daha fazla çatışıp, kendimizi ya da başkalarını suçlayıp, gücü birilerine veya birşeylere verip, kurban psikolojine düşmeden saklandığımız yerden çıkıp içerideki farklılıklarla, dışarıdaki farklılıklarla birlikte, önce kendimizi kabul etme sonra bütün ile aile olma zamanı.

Yengeç burcunda Güneş tutulması ile ilgili bu etkilerin, yeni kararlarınızın ve adımlarınızın hangi alanlarda şekilleneceğini okurken yükselen burcunuza öncelik vermenizi öneririm:

Koç:

Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, kısa seyahatler, iletişim kurduğunuz insanlar ve iletişim şekliniz, öğrenme ve eğitim ile ilgili konular

Boğa:

İş, gelir ve harcamalar, bütçeniz, para kaynaklarınız veya yakın çevre, kardeşler, akrabalar, kısa seyahatler, iletişim kurduğunuz insanlar ve iletişim şekliniz, öğrenme ve eğitim ile ilgili konular

İkizler:

Beden, görüntü, kendinizi ortaya koyma biçiminiz, dışarıdan nasıl algılandığınız, tek başına var olma ve ilişkileriniz veya iş, gelir ve harcamalar, bütçeniz, para kaynaklarınızla ilgili konular

Yengeç:

Sevdiklerinize destek ve yardım, sağlık, bilinçaltı ve spiritüel konularla ilgilenme, izole hissetme, teslimiyet, içinizle bağlantı kurma ve sanatsal çalışmalar ile ilgili konular

Aslan:

İdealleriniz, hedefleriniz, teknoloji kullanımı, arkadaşlarınız, sosyal çevre ve bağlantılarınızla ilgili konular

Başak:

Kariyer, iş, toplumsal statünüz, eş ve anne/baba olma ile ilgili unvanlarınız

Terazi:

Eğitimler, seyahatler, yurtdışı, medya, yayıncılık, interneti kullanma, hayata bakış açınızda yenilenme, bilmediğinizi keşfetme, öğrenme, deneyimleme ve ruhsal alanda gelişim ile ilgili konular

Akrep:

Para durumu, alacaklarınız, borçlar, ödemeler, miras, eşinizin para kaynakları, ortaklı gelirleriniz ile ilgili konular

Yay:

İlişkiler, evlilik ve iş ortaklıklarıyla ilgili konular

Oğlak:

Çalışma ortamı, şartları, çalışma arkadaşları, beden, spor, diyet ve sağlıkla ilgili konular

Kova:

Sevgi, değer alışverişi, hobileriniz, yaratıcılığınızı ortaya koyma ve çocuklarla ilgili konular

Balık:

Ev, aile, güvende olma hissi, yaşadığınız yer/şehir/ülke ile ilgili konular

Sevgiyle…❤❤

Hazal Özkan

BEĞENEBİLECEĞİNİZ İÇERİKLER

No Comments

Cevap Yaz

Yazı: Pembeden Yeşile Bütünlük | Yazan: İrem Savaş
Girne Antik Liman
Girne Antik Liman
Öykü: Umarım Bu Gece Öldürülmem | Yazan: Didem Çelebi Özkan